Jazdy doszkalające po długiej przerwie za kółkiem? Jak najbardziej!

Warszawa to duże i zatłoczone miasto, pełne skrzyżowań oraz korków. Jeżdżenie po warszawskich ulicach jest często męczące i uciążliwe dla doświadczonych kierowców, a co dopiero dla tych, którzy dopiero niedawno otrzymali uprawnienia do jazdy samochodem, albo mieli długą przerwę w prowadzeniu auta i nie czują się w nim pewnie. „Boję się wsiąść za kierownicę, dawno nie prowadziłam/nie prowadziłem” – to częste stwierdzenia wieloletnich posiadaczy prawa jazdy, którzy użyli go jedynie kilka razy. Po długiej przerwie strach paraliżuje kierowców, w skutek czego unikają oni prowadzenia samochodu. Niesłusznie – tylko praktyka może przełamać strach i wypracować prawidłową technikę kierowania autem. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z jazd doszkalających, które oferuje m.in. nasz ośrodek szkoleniowy w Warszawie.

4 powody, dla których warto skorzystać z jazd doszkalających

„Nie pamiętam jak się prowadzi auto, tak dawno to było”, „Nie czuję się pewnie za kółkiem” – to często spotykane stwierdzenia wśród osób, które odebrało prawo jazdy i zamiast jeździć regularnie, schowało je do szuflady. To podstawowy błąd, który najczęściej popełniają kobiety – utarło się stwierdzenie, że mężczyźni są lepszymi kierowcami, w związku z czym, nawet po kursie na prawo jazdy i zdanym egzaminie, oddają one kierownicę partnerowi. Powszechnie wiadomo, że zdany egzamin to dopiero początek nauki – umiejętności jazdy i dobrej techniki uczymy się w codziennej praktyce prowadzenia samochodu. Dobrze, aby pierwsze jazdy po dłuższej przerwie były uzupełniane przez jazdy doszkalające z profesjonalnym instruktorem. Dlaczego? Oto najważniejsze powody:

  1. Nauczysz się prawidłowej techniki jazdy. Warto od samego początku wdrażać dobre nawyki podczas jazdy samochodem i wyćwiczyć technikę jazdy, która będzie bezpieczna oraz ekonomiczna. Podczas jazd doszkalających w naszej warszawskiej szkole uczymy kursantów techniki jazdy zwanej „eco-driving” - stylu prowadzenia auta, który jest przyjazny dla środowiska oraz nie eksploatuje nadmiernie samochodu.
  2. Uczysz się z profesjonalnym instruktorem. Osoby, które chcą doszkolić swoją technikę prowadzenia auta oraz odświeżyć wiedzę związaną z ruchem drogowym, często proszą o pomoc najbliższe osoby – chłopaka, tatę, mamę, znajomych. Czasami daje to faktycznie poczucie bezpieczeństwa niedoświadczonemu kierowcy, ale równie często zamiast merytorycznego przekazywania wiedzy w cierpliwy sposób, kończy się na nerwach i wielu stresujących sytuacjach. Warto więc przemyśleć, czy nie lepiej wybrać profesjonalnego instruktora z ośrodka szkolenia kierowców, z zapleczem wiedzy, praktycznymi wskazówkami oraz anielską cierpliwością.
  3. Poznasz przydatne wskazówki odnośnie jazdy samochodem. Pamiętajmy – nie zawsze długość posiadania prawa jazdy łączy się z jakością jazdy i znajomością przepisów drogowych oraz technik prawidłowego prowadzenia samochodu. Nawet doświadczony kierowca nie przekaże młodemu kierowcy tylu przydatnych wskazówek, co wykwalifikowany instruktor. Jak oszczędzać paliwo? W jaki sposób najlepiej hamować? Jak pokonać warszawskie korki? Jazdy doszkalające z instruktorem to źródło cennych informacji, które z pewnością przydadzą się w późniejszej jeździe.
  4. Łatwiej pokonasz strach w zespole z profesjonalistą. Strach często jest wynikiem przekonania o złym przygotowaniu i braku pewnych umiejętności. Warto w tym przypadku współpracować z osobą kompetentną i wykwalifikowaną, która  krok po kroku poprowadzi młodego kierowcę, zapozna go z techniką jazdy oraz przypomni kwestie, które zostały zapomniane. Jazda z wykwalifikowanym instruktorem zapewnia poczucie bezpieczeństwa i komfort – a to niezwykle ważne w przypadku osób, które dawno nie prowadziły auta i boją się samodzielnie jeździć po warszawskich ulicach, a tym bardziej, wyjechać w dalszą trasę.
Nie czekaj,
Zapisz się już Dziś!

Tel. 500 - 163 - 883

biuro@warszawskajazda.pl

Formularz

Liczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacji
Wiadomość

WARSZAWSKA JAZDA

Szkoła Podstawowa Nr 279

ul. Cyrklowa 1

04-044 Warszawa

Advertisement