Zmiany w egzaminach na prawo jazdy w 2018 roku

Od czerwca 2018 roku na kandydatów na kierowców czekają dodatkowe obostrzenia i zmiany w przepisach dotyczących prawa jazdy. Co się zmienił w stosunku do obecnie obowiązujących przepisów?

 

Obowiązkowe kursy doszkalające i szkolenia praktyczne

Kierowcy, którzy otrzymają prawo jazdy po 1 czerwca 2018 roku, będą musieli odbyć dwugodzinny teoretyczny kurs doszkalający oraz zaliczyć szkolenie praktyczne. Kursy teoretyczne, prowadzone przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, obejmować będą tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, problematykę wypadków drogowych, a także psychologiczne aspekty związane z prowadzeniem samochodu. Na szkoleniach praktycznych w formie ćwiczeń, świeżo upieczeni kierowcy dowiedzą się m.in., jak zachować się w przypadku niekontrolowanego poślizgu. Ćwiczenia organizowane będą w Ośrodkach Doskonalenia Technik Jazdy, a stosowne zaświadczenie o zaliczeniu szkolenia trzeba będzie przedstawić staroście.

Zarówno kurs teoretyczny, jak i praktyczny, będzie musiał być zaliczony przez młodych kierowców między 4 a 8 miesiącem od daty wydania prawa jazdy. Niestety, koszty zajęć pokrywane będą z kieszeni kursantów.

 

Zakaz podejmowania pracy jako kierowca przez pierwsze 8 miesięcy

Jeżeli wybierasz się na kurs do szkoły nauki jazdy, ponieważ chciałbyś podjąć pracę jako kierowca, to dla Ciebie zła wiadomość. Zgodnie z przepisami, które wejdą w życie z dniem 1 czerwca 2018 roku, w przeciągu 8 miesięcy od zdobycia prawa jazdy nie będzie można podjąć żadnej pracy zarobkowej w charakterze kierowcy. Zakaz będzie obejmował również prowadzenie działalności gospodarczej, która związana jest z prowadzeniem samochodu.

 

Dłuższy okres próbny i większe obostrzenia dla młodych kierowców

W myśl nowych przepisów, Starosta będzie mógł wydać decyzję o przedłużeniu okresu próbnego o następne 2 lata, gdy kierowca popełni dwa wykroczenia drogowe. Ustawodawca przewiduje również możliwość cofnięcia uprawnień osobom, które w okresie próbnym popełnią co najmniej trzy wykroczenia ukarane mandatem lub jedno przestępstwo drogowe. Co ważne, podczas okresu próbnego, czyli przez 2 lata od zdobycia prawa jazdy, kierowcy będą musieli poruszać się pojazdem oznaczonym zielonym listkiem.

 

Dodatkowe limity prędkości

W okresie pierwszych 8 miesięcy od daty wydania prawa jazdy, młodzi kierowcy zobowiązani będą przestrzegać oddzielnych limitów prędkości. Na obszarze zabudowanym nie będą mogli przekraczać prędkości 50 km/h, poza nim – 80 km/h, a na autostradzie i drodze ekspresowej górny limit wynosił będzie 100 km/h.

Nie czekaj,
Zapisz się już Dziś!

Tel. 500 - 163 - 883

biuro@warszawskajazda.pl

Formularz

Liczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacji
Wiadomość

WARSZAWSKA JAZDA

Szkoła Podstawowa Nr 279

ul. Cyrklowa 1

04-044 Warszawa

Advertisement