<-  Powrót do listy artykułów

 

Doskonalenie techniki jazdy samochodem. Jak jeździć po Warszawie?

Technika jazdy samochodem to kwestia niezwykle indywidualna. Lata praktyki za kółkiem i setki wyjeżdżonych kilometrów często dają o sobie znać w postaci niewłaściwych nawyków. To naturalne, że z czasem każdy kierowca wyrabia sobie pewne przyzwyczajenia i skrupulatnie się ich trzyma. Warto jednak pamiętać, że wpadanie w rutynę i jeżdżenie na pamięć to bardzo ryzykowny manewr. Równie niebezpieczna jest także jazda, kiedy nie masz wystarczających umiejętności. Warto wtedy skorzystać z efektywnego kursu doskonalenia technik jazdy samochodem. Takie lekcje będą szczególnie przydatne, jeśli poruszasz się po wiecznie zakorkowanych warszawskich ulicach.

Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak udoskonalić swoją technikę jazdy samochodem. W skrócie - jak jeździć po Warszawie, aby czuć się bezpiecznie, a przy tym zaoszczędzić pieniądze?

Ręce na kierownicę!

Zdejmowanie jednej ręki z kierownicy to już trend, niemal nowa technika jazdy. Zresztą - nie tylko warszawskich kierowców.

Tymczasem, rękę z kierownicy powinniśmy zdejmować tylko i wyłącznie wtedy, kiedy redukujemy, bądź zmieniamy bieg. W innych przypadkach - jest to całkowicie nieuzasadnione. Zdejmując jedną rękę z kierownicy tracimy maksymalną kontrolę nad naszym samochodem. Spada tym samym możliwość błyskawicznego reagowania na potencjalne zagrożenia. Tego zdecydowanie radzimy się oduczyć. W udoskonaleniu prawidłowych technik jazdy pomogą specjalne kursy i szkolenia.

Zmiana biegów i ich redukcja

Dojeżdżasz do Marszałkowskiej i chcesz szybko skręcić Aleje Jerozolimskie. Samochód wchodzi w zakręt gwałtownie, a Ty ledwie zapanowałeś nad kierownicą? To znany scenariusz, prawda? Wielu kierowców zapomina o redukcji biegów. Taka technika jazdy samochodem, nie tylko pozwoli uniknąć zagrożenia, kiedy zamiast na “dwójce” wjeżdżasz w zakręt na “czwórce”. Odpowiednio dobrany bieg do prędkości to gwarancja mniejszego spalania paliwa. Indywidualne kursy doskonalące Twoją jazdę samochodem w Warszawie, z pewnością okażą się niezwykle pomocne przy odświeżaniu powyższych informacji i ich zastosowania w praktyce.

Ekojazda - udoskonalona technika jazdy samochodem

Mieszkając w dużym mieście, jak np. Warszawa, warto zaznajomić się i wdrożyć w życie pojęcie “ekojazdy”. To metoda jazdy samochodem, która umożliwi Ci zaoszczędzenie paliwa w baku. Specjaliści szacują, że stosując się tych zasad, można przejechać nawet o 100 km więcej na jednym baku paliwa. Jednocześnie oszczędzasz pieniądze i ograniczasz emisję CO2 do środowiska.

Ekojazda na warszawskich ulicach

 

Poniżej kilka zasad, jak wdrożyć ekojazdę

 

  • Hamuj silnikiem i zdejmuj nogę z gazu
  • Włączaj wyższy bieg, jak najszybciej to tylko możliwe
  • Podczas uruchamiania silnika nie włączaj pedału gazu
  • Jedź jak najdłużej możesz na najwyższym biegu na najniższych obrotach

 

Stosując taką technikę jazdy samochodem, możesz zaoszczędzić zużycie paliwa nawet do 33 %.

Nie czekaj,
Zapisz się już Dziś!

Tel. [telefon]

Formularz

Liczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacji
Wiadomość