<-  Powrót do listy artykułów

 

Eco driving, czyli jazda tańsza i bardziej ekologiczna

Umiejętność uruchomienia pojazdu i poruszania się nim do pracy albo sklepu nie oznacza, że jesteśmy świetnymi kierowcami. Zdarza się tak, że po kursie prawa jazdy i zdanym egzaminie wciąż potrzebujemy wsparcia osoby, która obeznana jest z prowadzeniem samochodu, przepisy kodeksu drogowego ma w małym palcu, a na “koncie” nawet setki tysięcy przejechanych samodzielnie kilometrów. Czasami korzystamy z pomocy przyjaciela, małżonka, albo kupujemy dodatkowe lekcje na kursach doszkalających. Nie zawsze jednak wiemy, że kursy doszkalające dla kierowców w szkole jazdy w Warszawie mogą obejmować także szersze zagadnienia związane z prowadzeniem samochodów.

Jazda ekonomiczna - kurs doszkalający po zdobyciu prawa jazdy

Jazda ekonomiczna, czyli eco driving to dosyć nowy termin. W czasach, w których litr benzyny kosztuje około 5 zł, odpowiednie operowanie gazem i hamulcem może sprawić, że nasz budżet będzie znacznie mniej obciążony. Owszem, samochody, zwłaszcza te nowoczesne, są coraz bardziej ekonomiczne, bo producenci aut wyposażają swoje modele w silniki hybrydowe, w jednostki o niskim spalaniu, instalacje gazowe. Im mniejsze auto i z mniejszym silnikiem, tym większe oszczędności. Jednak wciąż wyważone operowanie gazem, hamulcem oraz skrzynią biegów, przynosi więcej oszczędności. W jaki sposób prowadzić pojazd, by spalanie benzyny, oleju napędowego czy gazu obniżyć do minimum?

Czego nauczysz się podczas kursu doszkalającego dla kierowców?

Podczas kursów doszkalających na prawo jazdy w Warszawie coraz częściej kursanci pytają o takie zagadnienia, jak hamowanie silnikiem czy jazda na biegu jałowym. Są to bowiem ważne elementy jazdy ekonomicznej. Prowadzący pojazd musi nauczyć się odpowiedniego przerzucania biegów na niskich obrotach silnika, tak by samochód spalał jak najmniej. Ważne jest też, by przy podjeżdżaniu do skrzyżowania nie używać pedału hamulca, a samego silnika i wykorzystać zjawisko naturalnego wytracania prędkości. Takiej jazdy skutecznie można się nauczyć w szkole Warszawska Jazda podczas kursu doszkalającego po zdobyciu prawa jazdy. Kiedy kierowca już samodzielnie kieruje samochodem i gdy każdy przejazd przez skrzyżowanie nie wiąże się ze stresem, może skupić się właśnie na tym, by jeździć jak najbardziej ekonomicznie. Po kursie doszkalającym kierowców w szkole w Warszawie, stanie się nie tylko wprawnym kierowcą, ale też kierowcą dbającym o domowy budżet i środowisko naturalne. Pamiętać bowiem należy, że oszczędna jazda, to także mniej spalin i zanieczyszczeń w powietrzu.

Warto też zwrócić uwagę na to, że egzaminatorzy coraz częściej umiejętność eko drivingu oceniają także podczas egzaminu na prawo jazdy. Ponieważ eko driving wymaga pewnej umiejętności przewidywania i szerokiej oceny sytuacji na drodze, kursy doszkalające kierowców w szkole Warszawska Jazda bardzo takie umiejętności wzmacniają. 

Nie czekaj,
Zapisz się już Dziś!

Tel. [tel.]

Formularz

Liczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacji
Wiadomość

WARSZAWSKA JAZDA

Szkoła Podstawowa Nr 279

ul. Cyrklowa 1

04-044 Warszawa