<-  Powrót do listy artykułów

 

Jazdy doszkalające po długiej przerwie za kółkiem? Jak najbardziej!

Warszawa to duże i zatłoczone miasto, pełne skrzyżowań oraz korków. Jeżdżenie po warszawskich ulicach jest często męczące i uciążliwe dla doświadczonych kierowców, a co dopiero dla tych, którzy dopiero niedawno otrzymali uprawnienia do jazdy samochodem, albo mieli długą przerwę w prowadzeniu auta i nie czują się w nim pewnie. „Boję się wsiąść za kierownicę, dawno nie prowadziłam/nie prowadziłem” – to częste stwierdzenia wieloletnich posiadaczy prawa jazdy, którzy użyli go jedynie kilka razy. Po długiej przerwie strach paraliżuje kierowców, w skutek czego unikają oni prowadzenia samochodu. Niesłusznie – tylko praktyka może przełamać strach i wypracować prawidłową technikę kierowania autem. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z jazd doszkalających, które oferuje m.in. nasz ośrodek szkoleniowy w Warszawie.

5 powodów, dla których warto skorzystać z jazd doszkalających

„Nie pamiętam jak się prowadzi auto, tak dawno to było”, „Nie czuję się pewnie za kółkiem” – to często spotykane stwierdzenia wśród osób, które odebrało prawo jazdy i zamiast jeździć regularnie, schowało je do szuflady. To podstawowy błąd, który najczęściej popełniają kobiety – utarło się stwierdzenie, że mężczyźni są lepszymi kierowcami, w związku z czym, nawet po kursie na prawo jazdy i zdanym egzaminie, oddają one kierownicę partnerowi. Powszechnie wiadomo, że zdany egzamin to dopiero początek nauki – umiejętności jazdy i dobrej techniki uczymy się w codziennej praktyce prowadzenia samochodu. Dobrze, aby pierwsze jazdy po dłuższej przerwie były uzupełniane przez jazdy doszkalające z profesjonalnym instruktorem. Dlaczego? Oto najważniejsze powody:

  1. Nauczysz się prawidłowej techniki jazdy. Warto od samego początku wdrażać dobre nawyki podczas jazdy samochodem i wyćwiczyć technikę jazdy, która będzie bezpieczna oraz ekonomiczna. Podczas jazd doszkalających w naszej warszawskiej szkole uczymy kursantów techniki jazdy zwanej „eco-driving” - stylu prowadzenia auta, który jest przyjazny dla środowiska oraz nie eksploatuje nadmiernie samochodu.
  2. Uczysz się z profesjonalnym instruktorem. Osoby, które chcą doszkolić swoją technikę prowadzenia auta oraz odświeżyć wiedzę związaną z ruchem drogowym, często proszą o pomoc najbliższe osoby – chłopaka, tatę, mamę, znajomych. Czasami daje to faktycznie poczucie bezpieczeństwa niedoświadczonemu kierowcy, ale równie często zamiast merytorycznego przekazywania wiedzy w cierpliwy sposób, kończy się na nerwach i wielu stresujących sytuacjach. Warto więc przemyśleć, czy nie lepiej wybrać profesjonalnego instruktora z ośrodka szkolenia kierowców, z zapleczem wiedzy, praktycznymi wskazówkami oraz anielską cierpliwością.
  3. Poznasz przydatne wskazówki odnośnie jazdy samochodem. Pamiętajmy – nie zawsze długość posiadania prawa jazdy łączy się z jakością jazdy i znajomością przepisów drogowych oraz technik prawidłowego prowadzenia samochodu. Nawet doświadczony kierowca nie przekaże młodemu kierowcy tylu przydatnych wskazówek, co wykwalifikowany instruktor. Jak oszczędzać paliwo? W jaki sposób najlepiej hamować? Jak pokonać warszawskie korki? Jazdy doszkalające z instruktorem to źródło cennych informacji, które z pewnością przydadzą się w późniejszej jeździe.
  4. Łatwiej pokonasz strach w zespole z profesjonalistą. Strach często jest wynikiem przekonania o złym przygotowaniu i braku pewnych umiejętności. Warto w tym przypadku współpracować z osobą kompetentną i wykwalifikowaną, która  krok po kroku poprowadzi młodego kierowcę, zapozna go z techniką jazdy oraz przypomni kwestie, które zostały zapomniane. Jazda z wykwalifikowanym instruktorem zapewnia poczucie bezpieczeństwa i komfort – a to niezwykle ważne w przypadku osób, które dawno nie prowadziły auta i boją się samodzielnie jeździć po warszawskich ulicach, a tym bardziej, wyjechać w dalszą trasę.
  5. Samochód ośrodka szkoleniowego przystosowany jest dla początkujących kierowców. Wykwalifikowana osoba na siedzeniu pasażera, podpowiadająca jak wykonać manewr, daje poczucie bezpieczeństwa, jednak jeszcze łatwiej pokonać strach, jak mamy świadomość, że czujność instruktora wspomagają dodatkowe pedały hamulca i sprzęgła. Zawsze może on w porę zareagować w przypadku zagrożenia. Ponadto, jazda z literką „L” na dachu, wymusza również wzmożoną ostrożność wśród innych kierowców na drodze, dając im sygnał, że kierowca dopiero się uczy i prosi o wyrozumiałość.
Nie czekaj,
Zapisz się już Dziś!

Tel. [tel.]

Formularz

Liczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacji
Wiadomość

WARSZAWSKA JAZDA

Szkoła Podstawowa Nr 279

ul. Cyrklowa 1

04-044 Warszawa