<-  Powrót do listy artykułów

 

Kurs prawa jazdy bez teorii - zobacz, jak to działa

1 stycznia 2015 roku weszły w życie przepisy, które umożliwiają przyszłym kierowcom odbycie kursu na prawo jazdy bez uczęszczania na wykłady. Dla niektórych może okazać się to strzałem w dziesiątkę. Warto jednak przyjrzeć się bliżej procedurze, którą muszą przejść osoby decydujące się na kurs prawa jazdy bez wykładów z teorii.

Oszczędność czasu

Kurs prawa jazdy bez wykładów z teorii jest dobrym rozwiązaniem np. dla osób permanentnie zmagających się z brakiem czasu - czy to pochłoniętych pracą, czy innymi obowiązkami. Oczywiście, tradycyjne szkolenia z teorii nie muszą trwać tygodniami, a obecnie szkoły jazdy oferują mnóstwo ciekawych rozwiązań, tak aby tryb wykładów odpowiadał indywidualnym potrzebom kursantów. Są jednak sytuacje, w których wygodniej uczyć się samodzielnie, we własnym tempie, w domowym zaciszu. Trzeba tylko pamiętać, że taka samodzielna nauka wymaga systematyczności.

Nie chcę uczęszczać na wykłady - jaka jest procedura?

Przyjrzyjmy się bliżej, jak wyglądają w praktyce kursy prawa jazdy bez wykładów. Jeśli rezygnujemy ze szkolenia teoretycznego w szkole jazdy, sami musimy skompletować wszystkie niezbędne dokumenty. Bez obawy - procedura nie jest bardzo skomplikowana. Najpierw trzeba udać się do lekarza, który wyda stosowne zaświadczenie. Kolejnym krokiem jest wizyta w urzędzie i wyrobienie PKK - w większości przypadków procedura trwa kilka minut. Po otrzymaniu PKK pozostaje wybrać się do WORD i zapisać na egzamin z teorii. Po zdanym egzaminie dostarczamy nasze PKK do szkoły jazdy, aby zaczęć kurs praktyczny. Zgodnie z przepisami kandydat na kierowcę musi przejść również krótkie szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Przed nowelizacją ustawy takie przeszkolenie odbywało się w ramach kursu teoretycznego i trzeba było zaliczyć je przed rozpoczęciem jazd. Obecnie kurs z pierwszej pomocy może odbyć się w trakcie trwania jazd lub po wyjeżdżeniu wszystkich godzin.

Kursy prawa jazdy ukończone przed 1 lipca 1998 roku

Problem pojawia się, jeżeli skończyliśmy kurs prawa jazdy przed 1 lipca 1998 - w świetle praw przestaje być ważny i przepada. Jeżeli po tak długim czasie chcemy ponownie ubiegać się o dokument, jakim jest prawo jazdy, konieczne jest powtórzenie kursu w całym zakresie - zarówno teorii, jak i praktyki. 

 

 

Nie czekaj,
Zapisz się już Dziś!

Tel. [tel.]

Formularz

Liczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacji
Wiadomość

WARSZAWSKA JAZDA

Szkoła Podstawowa Nr 279

ul. Cyrklowa 1

04-044 Warszawa