<-  Powrót do listy artykułów

 

Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Przyczyn przerwania starań o prawo jazdy może być wiele, np. niepowodzenia na egzaminach, stan zdrowia czy długi wyjazd. Jednak wiele osób, które zrobiły kurs, ale z jakichś względów porzucili pomysł o zdobyciu prawa jazdy, po jakimś czasie uświadamiają sobie, że warto byłoby posiadać taki dokument. Pojawia się wówczas kluczowe pytanie - jak długo ważny jest kurs prawa jazdy? Czy ukończony kurs przepada? A jeśli tak, to po jakim czasie?

 

Kursy prawa jazdy ukończone po 1 lipca 1998 roku

 

Zatem czy kurs nauki jazdy przepada? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak długo czasu minęło, odkąd ukończyliśmy nasze szkolenie. Datą graniczą jest tu 1 lipca 1998 roku. Nastąpiła wówczas zmiana przepisów – od tego momentu każdy kurs ważny jest bezterminowo. Nie musimy martwić się, po jakim czasie przepada, niezależnie od tego, czy podchodziliśmy kiedykolwiek do egzaminu, czy też nie. W takiej sytuacji wznowienie starań o prawo jazdy jest stosunkowo proste.

  • Jeśli po ukończeniu kursu podchodziliśmy do egzaminu, to po roku czasu wszystkie dokumenty z WORD, chociaż nadal są ważne, zostają zwrócone do odpowiedniego miejscu zameldowania wydziału komunikacji.
  • Jeśli nie podchodziliśmy do egzaminu, musimy dostarczyć nasze dokumenty do wydziału komunikacji. Na ich podstawie zostaje wygenerowany Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Co prawda nasz kurs jest ważny i nie przepada, jednak możemy zostać poproszeni o dostarczenie nowych dokumentów, jak np. aktualnego orzeczenia lekarskiego czy nowej fotografii.

 

Kursy prawa jazdy ukończone przed 1 lipca 1998 roku

 

Problem pojawia się, jeżeli ukończyliśmy kurs prawa jazdy przed 1 lipca 1998 – w świetle praw przestaje być ważny i przepada. Jeżeli po tak długim czasie chcemy ponownie ubiegać się o dokument, jakim jest prawo jazdy, konieczne jest powtórzenie kursu w całym zakresie – zarówno teorii, jak i praktyki. 

Nie czekaj,
Zapisz się już Dziś!

Tel. [tel.]

Formularz

Liczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacjiLiczby do weryfikacji
Wiadomość

WARSZAWSKA JAZDA

Szkoła Podstawowa Nr 279

ul. Cyrklowa 1

04-044 Warszawa